Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Nowy sprzęt i wyposażenie dla jednostek OSP z...

Data dodania: 2018-12-13
Ochotnicze Straże Pożarne z terenu gminy Chocz otrzymały sprzęt o łącznej wartości ponad 28 tys. zł. Zakup sfinansowano ze środków pochodzących z Funduszu ... więcej »
 
 

Uwaga na SMS-y od oszustów. Podszywają się pod...

Data dodania: 2018-12-13
Przed świętami Polacy częściej niż zwykle korzystają z usług firm kurierskich. Gorączkę zakupów próbują wykorzystać oszuści - kto się... więcej »
 
 

Jubileusz 20-lecia Środowiskowego Domu Samopomocy w...

Data dodania: 2018-12-13
Środowiskowy Dom Samopomocy w Pleszewie zorganizował dziś wspólną wigilię. Były krótkie występy artystyczne, wspólne śpiewanie kolęd, opłatek... więcej »
 
 

Do godziny 16.00 można odwiedzić Mobilne Muzeum...

Data dodania: 2018-12-13
Do godziny 16.00 na Placu Powstańców Wielkopolskich można odwiedzić Mobilne Muzeum Multimedialne. więcej »
 
 

Zespół Szkół Przyrodniczo-Politechnicznych...

Data dodania: 2018-12-13
Zespół Szkół Przyrodniczo-Politechnicznych CKU w Marszewie zaprezentował się podczas Narodowej Wystawy Rolniczej zorganizowanej przez Ministerstwo Rolnictwa na terenie Międz... więcej »
 
 

Przebojowy weekend w kinie ,,Hel"

Data dodania: 2018-12-13
Już od jutra (14 grudnia) w kinie ,,Hel" będzie można obejrzeć dwa przebojowe filmy. O 17.00 - jeden z faworytów w oscarowym wyścigu, czyli ,,Narodziny gwiazdy", a o 19.30 ś... więcej »
 
 

Przedstawiciele Gminnego Związku Rolników, Kółek...

Data dodania: 2018-12-12
W sali w Fabianowie miejscowe KGW i Gminny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych zorganizowało spotkanie wigilijne. Nie zabrakło dzielenia się opłatkiem, sk&... więcej »
 
 

Aktorzy z krakowskiego Teatru Edukacji i...

Data dodania: 2018-12-12
Aktorzy z krakowskiego Teatru Edukacji i Profilaktyki „MASKA” nie po raz pierwszy pojawili się w gminie Gizałki. Tym razem odwiedzili Szkołę Podstawową im. M. Konopnickiej w B... więcej »
 
 

Pleszewscy wolontariusze z nagrodą w konkursie...

Data dodania: 2018-12-12
Świetne wieści z Poznania. Pleszewscy wolontariusze zostali nagrodzeni w wojewódzkim konkursie Barwy Wolontariatu. Zdobyli główną nagrodę w kategorii ,,wolontariat zespo ... więcej »
 
 

Wielkopolska Miss 2019. Poznajcie kolejne kandydatki...

Data dodania: 2018-12-12
Chcesz zostać Wielkopolską Miss 2019 lub Wielkopolską Miss Nastolatek 2019? Chcesz otworzyć drzwi do kariery modelki i konkursów międzynarodowych? Zobaczcie zdjęcia kolejnych ... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 532
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pleszewski

  Powiat pleszewski - umiejscowiony w województwie wielkopolskim z Pleszewem, jako centrum powiatu. Utworzony po reformie administracyjnej w 1999 roku. W jego skład wchodzą gminy: Chocz, Dobrzyca, Pleszew, Czermin, Gizałki, Gołuchów i miasta: Chocz, Dobrzyca i Pleszew.Powierzchnię 711 tys. km² zamieszkuje 63 tys. mieszkańców.

  Najważniejszym zabytkiem powiatu jest Zamek Działyńskich w Gołuchowie. Jest to atrakcja w skali kraju. Decyduje o tym oddział Muzeum Narodowego, Ośrodek Kultury Leśnej i Muzeum Leśnictwa w nim zawarte. Należy wspomnieć także o zagrodzie żubrów i danieli. Dla wielbicieli wypoczynku nad wodą czeka plaża nad Zalewem Gołuchowskim. Turyści powinni wiedzieć, że aż przez pięć gmin powiatu przepływa rzeka Prosna. Uruchomiono na niej szlak kajakowy. Pozostałe aktywności wiążą się m.in. z przejażdżkami konnymi, zabawę na licznych festynach, wędkowanie, udział w koncertach i wydarzeniach sportowych. Do lasu wybrać się można na jagody lub grzyby. Borowiki, koźlarze i rydze są tu wyjątkowo dorodne.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola