Belka
Poniedziałek, 15 Października 2018   imieniny: Jadwigi, Teresy, Brunona
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Regionalne Jadło i integracja pań z Kół...

Data dodania: 2018-10-13
Regionalne Jadło - to nazwa imprezy, która przyciąga panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Miasta i Gminy Pleszew. Jest czas na wspólne biesiadowanie i pochwalenie się kul... więcej »
 
 

Czujka na straży bezpieczeństwa - rusza kampania

Data dodania: 2018-10-13
„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania poż... więcej »
 
 

Kociaki szukają dobrych domów. Może ktoś z Was...

Data dodania: 2018-10-13
Trzy kotki i kocurek szukają dobrych domów i kochających właścicieli. więcej »
 
 

Konferencja "Walka ze smogiem. Wyzwanie dla...

Data dodania: 2018-10-13
Z inicjatywy Starosty Pleszewskiego i Klastra Kotlarskiego w Starostwie Powiatowym zorganizowano konferencję pod hasłem „Walka ze smogiem. Wyzwanie dla samorządu, szansa dla przedsiębior... więcej »
 
 

Gołuchów. Dzień Edukacji Narodowej w hali...

Data dodania: 2018-10-13
W Gołuchowie Dzień Edukacji Narodowej świętowano w hali sportowo-widowiskowej. Był występ przygotowany przez uczniów klasy siódmej, a także życzenia, ciep ... więcej »
 
 

Z regionu: W ostrowskim szpitalu uratowano kolejnego...

Data dodania: 2018-10-13
W ostrowskim szpitalu uratowano kolejnego maluszka. Tym razem wcześniak urodził się w 25. tygodniu ciąży z obumierającym zapaleniem jelita i ważył zaledwie 700 gramó... więcej »
 
 

Beata Szydło gościła w Ostrowie Wielkopolskim....

Data dodania: 2018-10-12
Była premier, a obecnie wiceprezes Rady Ministrów Beata Szydło pojawiła się w piątkowy wieczór w ostrowskim klubie Sanacja. Podczas spotkania podkreślano, że ... więcej »
 
 

Wmurowali akt erekcyjny pomnika ku czci Powstańców...

Data dodania: 2018-10-12
Przedstawiciele Honorowego Komitetu Organizacyjnego obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego wmurowali akt erekcyjny pomnika ku czci Powstańc&oacut... więcej »
 
 

Liceum i Gimnazjum im. Stanisława Staszica na...

Data dodania: 2018-10-12
Rok 1918 to nie tylko rok odzyskania przez Polskę niepodległości, ale również początki działalności najstarszej szkoły w Pleszewie - Liceum i Gimnazjum im. Stanis... więcej »
 
 

Podsumowali projekt "Ratownicy Medyczni Dzieciom"....

Data dodania: 2018-10-12
"Ratownicy Medyczni Dzieciom" to działania mające na celu przede wszystkim nauczyć najmłodszych mieszkańców powiatu pleszewskiego odpowiedniego reagowania. Dziś w Pleszewski... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 507
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pleszewski

  Powiat pleszewski - umiejscowiony w województwie wielkopolskim z Pleszewem, jako centrum powiatu. Utworzony po reformie administracyjnej w 1999 roku. W jego skład wchodzą gminy: Chocz, Dobrzyca, Pleszew, Czermin, Gizałki, Gołuchów i miasta: Chocz, Dobrzyca i Pleszew.Powierzchnię 711 tys. km² zamieszkuje 63 tys. mieszkańców.

  Najważniejszym zabytkiem powiatu jest Zamek Działyńskich w Gołuchowie. Jest to atrakcja w skali kraju. Decyduje o tym oddział Muzeum Narodowego, Ośrodek Kultury Leśnej i Muzeum Leśnictwa w nim zawarte. Należy wspomnieć także o zagrodzie żubrów i danieli. Dla wielbicieli wypoczynku nad wodą czeka plaża nad Zalewem Gołuchowskim. Turyści powinni wiedzieć, że aż przez pięć gmin powiatu przepływa rzeka Prosna. Uruchomiono na niej szlak kajakowy. Pozostałe aktywności wiążą się m.in. z przejażdżkami konnymi, zabawę na licznych festynach, wędkowanie, udział w koncertach i wydarzeniach sportowych. Do lasu wybrać się można na jagody lub grzyby. Borowiki, koźlarze i rydze są tu wyjątkowo dorodne.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola