Ma ułatwić i usprawnić interwencje służb medycznych. Zawiera m.in. informacje o zażywanych przez pacjenta lekach. To „Pudełko Życia”, które każdy pleszewski senior może mieć w swoim domu.
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pleszewie prowadzi akcję „Pudełko Życia”. Skierowana jest do osób starszych lub samotnych mieszkających na terenie Miasta i Gminy Pleszew, zmagających się z przewlekłymi chorobami, mogącymi stanowić zagrożenie dla ich życia.
Projekt zakłada umieszczenie w domowej lodówce specjalnego pudełka, w którym znajduje się karta informacyjna. Ta zawiera potwierdzone przez lekarza rodzinnego dane, które stanowią niezbędne źródło informacji dla ratowników medycznych np. o alergiach, chorobach, zażywanych lekach i innych ważnych informacjach dotyczących stanu zdrowia posiadacza pudełka. Znajdą się tam również inne istotne informacje takie jak np. dane kontaktowe lekarza rodzinnego czy osób najbliższych, które należy poinformować w przypadku interwencji służb ratowniczych.
- Takie pudełko wraz z wypełnioną kartą senior musi umieścić w lodówce w widocznym miejscu. Taki sprzęt bowiem każdy w domu posiada. Na zewnętrznej stronie drzwi lodówki natomiast trzeba umieścić naklejkę informującą o pudełku – wyjaśnia Dominika Frencel, szefowa MGOPS w Pleszewie.
„Pudełko Życia” dla każdego pleszewskiego seniora jest bezpłatne. By je otrzymać, należy się zgłosić do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pleszewie.
![]() |
Powiat pleszewski - umiejscowiony w województwie wielkopolskim z Pleszewem, jako centrum powiatu. Utworzony po reformie administracyjnej w 1999 roku. W jego skład wchodzą gminy: Chocz, Dobrzyca, Pleszew, Czermin, Gizałki, Gołuchów i miasta: Chocz, Dobrzyca i Pleszew.Powierzchnię 711 tys. km² zamieszkuje 63 tys. mieszkańców. Najważniejszym zabytkiem powiatu jest Zamek Działyńskich w Gołuchowie. Jest to atrakcja w skali kraju. Decyduje o tym oddział Muzeum Narodowego, Ośrodek Kultury Leśnej i Muzeum Leśnictwa w nim zawarte. Należy wspomnieć także o zagrodzie żubrów i danieli. Dla wielbicieli wypoczynku nad wodą czeka plaża nad Zalewem Gołuchowskim. Turyści powinni wiedzieć, że aż przez pięć gmin powiatu przepływa rzeka Prosna. Uruchomiono na niej szlak kajakowy. Pozostałe aktywności wiążą się m.in. z przejażdżkami konnymi, zabawę na licznych festynach, wędkowanie, udział w koncertach i wydarzeniach sportowych. Do lasu wybrać się można na jagody lub grzyby. Borowiki, koźlarze i rydze są tu wyjątkowo dorodne. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola