Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Archeologia nieinwazyjna w Grodzisku gm. Pleszew

 
Projekt został zrealizowany przez Fundację Ochrony Zabytków w Poznaniu w ramach programu PRIORYTET 5 Ochrona Zabytków Archeologicznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy współpracy Muzeum Regionalnego w Pleszewie. Wykonano dokumentację fotogrametryczną i geofizyczną grodziska w Grodzisku w gm. Pleszew. Na zlecenie archeologa Grzegorza Szczurka powstały zdjęcia, panorama, filmy, Numeryczny Model Pokrycia Powierzchni Terenu, Numeryczny Model Terenu, ortofotomapa oraz mapy geofizyczne grodziska. Dokumentację fotograficzną z powietrza wykonał Miron Bogacki filmyzpowietrza.pl zdjęcia naziemne Michał Dąbski fotografialotnicza.com.pl, pomiary geodezyjne GPS - Wiesław Małkowski. Badania geofizyczne i opracowanie danych LIDAR przeprowadził Wiesław Małkowski. Do filmu użyto muzyki Jahzzar Pontes freemusicarchive.org/music/Jah... betterwithmusic.com

 


Fotostacja
 
Data pliku video: 2013-08-28, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pleszewski

  Powiat pleszewski - umiejscowiony w województwie wielkopolskim z Pleszewem, jako centrum powiatu. Utworzony po reformie administracyjnej w 1999 roku. W jego skład wchodzą gminy: Chocz, Dobrzyca, Pleszew, Czermin, Gizałki, Gołuchów i miasta: Chocz, Dobrzyca i Pleszew.Powierzchnię 711 tys. km² zamieszkuje 63 tys. mieszkańców.

  Najważniejszym zabytkiem powiatu jest Zamek Działyńskich w Gołuchowie. Jest to atrakcja w skali kraju. Decyduje o tym oddział Muzeum Narodowego, Ośrodek Kultury Leśnej i Muzeum Leśnictwa w nim zawarte. Należy wspomnieć także o zagrodzie żubrów i danieli. Dla wielbicieli wypoczynku nad wodą czeka plaża nad Zalewem Gołuchowskim. Turyści powinni wiedzieć, że aż przez pięć gmin powiatu przepływa rzeka Prosna. Uruchomiono na niej szlak kajakowy. Pozostałe aktywności wiążą się m.in. z przejażdżkami konnymi, zabawę na licznych festynach, wędkowanie, udział w koncertach i wydarzeniach sportowych. Do lasu wybrać się można na jagody lub grzyby. Borowiki, koźlarze i rydze są tu wyjątkowo dorodne.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola