Park kieszonkowy w Pleszewie wzbogacił się o nową roślinność. To drugi etap nasadzeń w nowym miejskim parku. Znów zaangażowano do tego mieszkańców.
W wiosennym sadzeniu roślin w Parku Kieszonkowym znajdującym się przy Stadionie Miejskim w Pleszewie wzięli udział uczniowie szkół i wielu społeczników. - Była to doskonała okazja do kształtowania w młodych ludziach postaw obywatelskich, ale i lekcja doskonalenia umiejętności, ponieważ w sadzeniu wzięli udział uczniowie szkoły rolniczej w Marszewie, która kształci w kierunku architektura krajobrazu – mówi Anna Bogacz, rzecznik UMiG w Pleszewie.
Przestrzeń pierwszego w mieście Kieszonkowego Parku została uzupełniona o blisko 2 tysiące nowych roślin. Są to przede wszystkim krzewy i trawy, np. hortensja, lawenda, bluszcz, tawuła japońska czy kocimiętka. Wiosenne nasadzanie to drugi etap tworzenia małego miejskiego parku. Pierwszy został wykonany w listopadzie ubiegłego roku i obejmował posadzenie 33 dużych drzew. Wszystko po to, aby przestrzeń nabrała uroku i była miejscem, w którym można odpocząć od miejskiego zgiełku.
Oba etapy przebiegały pod czujnym okiem specjalisty w dziedzinie architektury krajobrazu, a w rolę ogrodników wcielili się także włodarze Miasta i Gminy Pleszew. Park powstał z dofinansowaniem Instytutu Rozwoju Miast i Regionów z siedzibą w Warszawie.
![]() |
Powiat pleszewski - umiejscowiony w województwie wielkopolskim z Pleszewem, jako centrum powiatu. Utworzony po reformie administracyjnej w 1999 roku. W jego skład wchodzą gminy: Chocz, Dobrzyca, Pleszew, Czermin, Gizałki, Gołuchów i miasta: Chocz, Dobrzyca i Pleszew.Powierzchnię 711 tys. km² zamieszkuje 63 tys. mieszkańców. Najważniejszym zabytkiem powiatu jest Zamek Działyńskich w Gołuchowie. Jest to atrakcja w skali kraju. Decyduje o tym oddział Muzeum Narodowego, Ośrodek Kultury Leśnej i Muzeum Leśnictwa w nim zawarte. Należy wspomnieć także o zagrodzie żubrów i danieli. Dla wielbicieli wypoczynku nad wodą czeka plaża nad Zalewem Gołuchowskim. Turyści powinni wiedzieć, że aż przez pięć gmin powiatu przepływa rzeka Prosna. Uruchomiono na niej szlak kajakowy. Pozostałe aktywności wiążą się m.in. z przejażdżkami konnymi, zabawę na licznych festynach, wędkowanie, udział w koncertach i wydarzeniach sportowych. Do lasu wybrać się można na jagody lub grzyby. Borowiki, koźlarze i rydze są tu wyjątkowo dorodne. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola