Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Dyskryminacja wielkopolskich pacjentów była tematem dzisiejszej konferencji posłanki na Sejm RP Pauliny Hennig-Kloski

Data publikacji: 2019-07-05, Data modyfikacji: 2019-07-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Dyskryminacja wielkopolskich pacjentów przez Ministra Zdrowia była tematem dzisiejszej konferencji prasowej Posłanki na Sejm RP Pauliny Hennig-Kloski. Okazuje się, że przydział środków na świadczenia opieki zdrowotnej w Wielkopolsce, w przeliczeniu na jednego ubezpieczonego, jest najniższy w kraju i znacznie odbiega od innych województw. Podczas gdy dofinansowanie na jednego ubezpieczonego w województwie łódzkim wynosi 2 444 złote, świętokrzyskim 2 426 złotych czy śląskim 2 423, w województwie Wielkopolskim to zaledwie 2 272 złote. Taki stan rzeczy sprawia, że do kasy wojewódzkiego oddziału NFZ trafia dużo mniej pieniędzy niż by mogło, gdyby Minister Zdrowia równo traktował regiony. To ile pieniędzy dostaje NFZ w Poznaniu rzutuje bezpośrednio na to, ile pieniędzy trafia do szpitali powiatowych czy wojewódzkich w Wielkopolsce, a te coraz częściej wykazują ogromne straty.

Pełna treść wiadomości na: pleszew.naszemiasto.pl/artykul/dyskryminacja-wielkopolskich-pacjentow-byla-tematem,5196147,art,t,id,tm.html?kategoria=1
naszemiasto.pl, Źródło artykułu: naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    pleszewski

    Powiat pleszewski - umiejscowiony w województwie wielkopolskim z Pleszewem, jako centrum powiatu. Utworzony po reformie administracyjnej w 1999 roku. W jego skład wchodzą gminy: Chocz, Dobrzyca, Pleszew, Czermin, Gizałki, Gołuchów i miasta: Chocz, Dobrzyca i Pleszew.Powierzchnię 711 tys. km² zamieszkuje 63 tys. mieszkańców.

    Najważniejszym zabytkiem powiatu jest Zamek Działyńskich w Gołuchowie. Jest to atrakcja w skali kraju. Decyduje o tym oddział Muzeum Narodowego, Ośrodek Kultury Leśnej i Muzeum Leśnictwa w nim zawarte. Należy wspomnieć także o zagrodzie żubrów i danieli. Dla wielbicieli wypoczynku nad wodą czeka plaża nad Zalewem Gołuchowskim. Turyści powinni wiedzieć, że aż przez pięć gmin powiatu przepływa rzeka Prosna. Uruchomiono na niej szlak kajakowy. Pozostałe aktywności wiążą się m.in. z przejażdżkami konnymi, zabawę na licznych festynach, wędkowanie, udział w koncertach i wydarzeniach sportowych. Do lasu wybrać się można na jagody lub grzyby. Borowiki, koźlarze i rydze są tu wyjątkowo dorodne.    

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola